Ödül Alan Filmler ve Kişiler

Nartugan Film Festivali 2021 yılını tamamladı.

ÖDÜL ALAN FİLMLER

KISA BELGESEL (TR)

Birinci Olan Film : Başka Vatanımız Yok – (Yönetmen & Yazar Bayram Küçük) TÜRKİYE

İkinci Olan Film : Oyuncakçı Saklı Yadigarlar – (Yönetmen & Yazar Yağmur Kartal) TÜRKİYE

Üçüncü Olan Film : Donuk Bakışlar – (Yönetmen & Yazar Rıdvan Kahraman) TÜRKİYE

SHORT DOCUMENTERY (INT) – SHORT DOCUMENTARY (INT)

First Film : Dutjan ( Director : James Wainman – Writers : James Mcloughlin)

Second Film : Rawhya’s Safe Heaven (Director : Mohmet Fethi – Writers – Nada Amr)

Third Film : The Nourooz Symphony of Tajikistan (Director & Writers : Mohsen Rahimi)

UZUN METRAJ BELGESEL (TR)

Birinci Olan Film : 7 Kibele – (Yönetmen & Yazar : Orhan Tekeoğlu) TÜRKİYE

İkinci Olan Film : REWINDBOY – (Yönetmen & Yazar : Pervin Metin Candan) TÜRKİYE

Üçüncü Olan Film : Dört Kapı Kırk Makam – (Yönetmen & Yazar : Barış Tolga Ekinci ) TÜRKİYE

FEATURE DOCUMENTERY FILM (INT)

First Film: The Dalai Lama : Scienstist ( Director & Writers : Dawn Gifford Engle) Ülke : U.S.A

Second Film: Blowed (Director : Yasser Talebi – Writers : Farzaneh Fathi) İran

Third Film: Yesterday Today and Tomorrow (Director & Writers : Vladimir Tyulkin) Kazakistan

KISA FİLM (TR)

Birinci Film : Hasat (Director Ömer Faruk Yardımcı – Writers : Ömer Faruk Yardımcı, İlter Aykaç) Türkiye

İkinci Film : Yeryüzü (Director & Writers : Burak Kum) Türkiye

Üçüncü Film : Rebus (Director : Engin Örsel – Writers : Onur Özaydın ) Türkiye

SHORT FILM (INT)

First Film: The Dalai Lama : Scienstist ( Director & Writers : Dawn Gifford Engle) Ülke : U.S.A

Second Film: Blowed (Director : Yasser Talebi – Writers : Farzaneh Fathi) İran

Third Film: Yesterday Today and Tomorrow (Director & Writers : Vladimir Tyulkin) Kazakistan

UZUN METRAJ FİLM

Birinci Olan Film : Peyyami – (Yönetmen & Yazar : Aydın Aslan) TÜRKİYE

İkinci Olan Film : Kaybolan Hayatlar – (Yönetmen & Yazar : Barış Demiryaka) TÜRKİYE

Üçüncü Olan Film : – (Yönetmen & Yazar ) TÜRKİYE

FEATURE FILM (INT)

First Film: The Story of A Painting : Scienstist ( Director & Writers : Ruslan Mogamadov) Ülke : U.S.A

Second Film: About A Woman (Director : Yasser Talebi – Writers : Mariano Turek – Lujan Loioco – Argentina

Third Film: KulbarF  (Director & Writers : Milat Mansouri ) İran

ÖDÜL ALAN KİŞİLER

  • En İyi Yerli Kısa Belgesel Film Yönetmeni
  • Bayram Küçük (Başka Vatanımız Yok) Türkiye
  • En İyi Yabancı Kısa Belgesel Film Yönetmeni
  • Abdullaev Mirlan (Ranger) –  Kırgızistan
  • En İyi Yerli Belgesel Film Yönetmeni
  • Barış Tolga Ekinci (4 Kapı 40 Makam) – Türkiye
  • En İyi Yabancı Belgesel Film Yönetmeni
  • Down Gifford Engle (Dalai Lama) U.S.A
  • En İyi Yerli Kısa Film Yönetmeni
  • Engin Örsel (Rebus)
  • En İyi Yabancı Kısa Film Yönetmeni.
  • Natalie Macmohan (Living in a bubble) Almanya
  • En İyi Yerli Film Yönetmeni
  • Aydın Aslan (Peyyami) – Türkiye
  • En İyi Yabancı Film Yönetmeni
  • Milad Manosuri (KulbarF) – İran