IINFF 2021

İstanbul Uluslararası Nartugan Film Festivali Türk ve Dünya kamuoyuna merhaba dedi,


21 Eylül 2021 Tarihinde İstanbul’da gerçekleşen toplantıda Festival Ekibi, ön jürisinin değerli üyelerinin büyük bölümü hazır bulundu. Yurt dışında yaşadıkları veya çeşitli mazeretler ile toplantıya katılamayan ön jüri üyeleri ise videolu mesajları ile duyuruya katkı sağladılar. Profilo Kültür Merkezinde yapılan toplantıda az sayıda sinema insanı da hazır bulunarak festivalin doğuşuna şahitlik ettiler.

Toplantıda Oyuncu Yazar Nilüfer Açıkalın, Müzisyen Soner Olgun, Oyuncu Yazar Rıza Sönmez, Cpt. Erol Aydın, Menajer Serkan Yakın, Radyocu Sema Emek, Oyuncu Latife Mülazımoğlu, Ekonomist Özgün Demirel, Aranjör Temel Zümrüt, Yönetmen Gültekin Bayır, Yönetmen Taner Gündöner, Yönetmen Nasser Younes, Yönetmen İzzet Arslan, Menajer Hakan Gümüştargaç, G.Yönetmeni Güven Atılgan, Tasarımcı Nazar Sarı, Müşavir Erkan Soyçelik ve Seyyah Melis Kori hazır bulundular.

Yine festival komitesi ve jüride yer alan ama çeşitli mazeretler ile katılamayan Öğr. Görevlisi, Muhabir Gökhan Gültekin Karakaş, Oyucular Yasemin Öztürk, Gamze Dar, Deniz Celiloğlu, Aytaç Uşun, Begüm Algan, Emre Altuğ, Kamel Krifa, Amina Zhaman, Sinema Doktoru Tayfun Luxembourgeus, Yönetmen Oğuz Koloğlu, Aktivist Asu Sanem Kaya ve Yapımcı Haydar Satıl ise sesli mesaj veyahut kutlama videoları göndererek yerlerini aldılar…

An itibarı ile IINFF de katılan film sayısı 3045 Oldu

Gelen filmlerin 122 Ülke ve 50 ye yakın özerk bölgeye dağıldığını görüyoruz, Ayrıca filmlerin sayısal dağılımı ise 2199 adedi (69,2%) kısa film, 570 adedi kısa belgesel (17.9%) film, 245 tanesi uzun metraj (7,7%)film, 166 adedi ise Uzun Belgesel (5,2%)film şeklindedir.

En kısa zamanda müracaat eden filmlerin festival seçkisinde yer alıp almayacağı belirlenecek ve ilgililere ilan edilecektir.

Buradan gelişmeleri ve güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Gültekin Bayır

Festival Direktörü